ANAOKULUMUZDA HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZ İÇİN TASARLANDI

Torbalı Başarı Anaokulu bulunduğu konum ve öğrencilerimize sunduğu imkanlar dahilinde bölgemizdeki en iyi anaokuludur.

EĞİTİM MODELİMİZ

Başarı Anaokulu eğitim öğretimde çocuklarımızın yoğun bir iç disiplin alarak çok küçük yaşlarda ”Başarılı İnsan Olma”modelini öğrenmelerini sağlamaktadır.

Kendini bilgiyle doldurmak yerine bilgiyi kullanan, birikimi yüksek özgür düşünen ve düşüncelerini açıkça ifade edebilen bireyler yetiştirmek.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM

Torbalı Başarı Anaokulundaki  okul öncesi eğitimle çocuğunuzu;

İlk öğretime hazırlar.

Yaratıcılığını ortaya çıkarır.

Dil becerilerini geliştirir.

Sosyal gelişimini destekler.

İlköğretimde daha yüksek bir akademik başarı elde etmesini sağlar.

 

DERS İÇERİKLERİ

ANADİL EĞİTİMİ

Günlük eğitimin bir parçası olan Anadil Eğitimi saatinde çocuklarımızın düşünme,dinleme düşüncelerini rahatça ifade edebilme ve düzgün konuşabilmeleri amaçlanır.İşlenen ünite konularına uygun şarkı tekerleme parmak oyunu bilmeceler kelime dağarcığını zenginleştirir.

MATEMATİK EĞİTİMİ:

Hedefimiz anaokulundan başlayarak maretmatiksel düşünme ve problem çözme yeteneğini geliştirmektedir.Bu eğitim süreciyle basitten karmaşığa somuttan dikkat algı sembolik algılama geometrik şekiller renkler vb kavramlara ait bilgilerin yanısıra matematiksel işlemler özelliklede 6 yaş grubumuzla toplama ve çıkarma işlemleri ve sayı sayma beceri ile çocuklarımızın bilişsel ve zihinsel gelişimleri desteklenir. çocuğa ilk okul için gerekli bilgi ve becerileri verilir.

FEN DOĞA ETKİNLİKLERİ

Çocuklarımızın uygulama yoluyla neden sonuç gözlemlerini en sağlıklı biçimde yapabilmeleri için yaşlarına uygun deneyler uygulanır. Doğada oluşan değişiklikler gözlenir. Her yaş grubunun uygulama bahçesinde kendi yetiştirdikleri sebze ve çiçeklerle doğada vakit geçirebilirler.

İNGİLİZCE DİL EĞİTİMİ

Başarı Anaokulunda İngilizce eğitim programının temel amacı öğrencilerimize İngilizceyi sevdirmek, çocukların kendi dilleri dışında da başka bir dilin varlığının farkına varmalarını sağlamak ve farklı bir dili de öğrenmeye istek uyandırmaktır.